درباره نشریه

سال آغاز انتشار: 1370
اعتبار نشریه: علمی - پژوهشی

نوع مقالات قابل انتشار: پژوهشی، ترویجی و مروری
وضعیت انتشار: چاپی و الکترونیکی

دوره انتشار: فصلنامه
زبان نشریه: فارسی (چکیده انگلیسی)
حوزه تخصصی: علوم سیاسی و روابط بین الملل
نوع داوری: داوری بدون نام و حداقل 2 داور
میانگین زمان داوری: یک تا چهار ماه
روش مأخذنویسی: APA ویرایش هفتم (2020)
هزینه پردازش و انتشار مقاله: رایگان
وضعیت دسترسی به متن کامل مقالات: دسترسی باز و دریافت رایگان
آدرس پست الکترونیک نشریه: dp@ihu.ac.ir

فصلنامه سیاست دفاعی  نشریه ­ای علمی ـ پژوهشی است که مرکز مطالعات و تحقیقات دفاعی امنیتی دانشگاه جامع امام حسین علیه­ السلام منتشر می کند. این نشریه اولین فصلنامه­ دانشگاهی درباره  سیاست دفاعی است که به طرح مباحث مختلف در حیطه دفاعی امنیتی می­ پردازد. فصلنامه سیاست دفاعی  بر اساس نامه شماره 44286/3 مورخ 30/2/1391 از کمیسیون نشریات علمی کشور، درجه علمی ـ پژوهشی دریافت کرده است. با توجه به وسعت حوزه های مورد مطالعه، این نشریه طیف وسیعی از مخاطبان را در زمینه های دفاعی و امنیتی را در بر می گیرد و تلاش می کند منبع موثقی برای مراجعه اساتید، دانشجویان و پژوهشگران علاقه مند باشد. از آنجاکه مطالعه موردی و تخصصی کشورها و تمرکز بر جزئیات قابل بررسی در حوزه های دفاعی  در مورد آنها از اهداف اصلی انتشار این فصلنامه می باشد، شناخت و همکاری با اساتید و پژوهشگران آشنا به محیط دفاعی پیرامونی و کشورهای مختلف از اهم اولویت های فصلنامه خواهد بود.

از‌ استادان و پژوهشگران گرامی تقاضا می‌شود برای ارسال مقالات خود با مراجعه به این وبگاه، ثبت‌نام و مقاله خود را بر اساس راهنمای تدوین تنظیم و ارسال کنند. به این­ ترتیب مراجعه حضوری و یا تماس تلفنی با دفتر نشریه لزومی نخواهد داشت و کلیه ارتباطات با نویسندگان و داوران محترم از طریق این سامانه انجام خواهد گرفت. ضمناً مقاله‌های ارسال شده پس از داوری تخصصی و تأیید هیئت تحریریه، به چاپ می‌رسند. 

فصلنامه سیاست دفاعی  نشریه­ای علمی ـ پژوهشی است که مرکز مطالعات و تحقیقات دفاعی امنیتی دانشگاه جامع امام حسین علیه­السلام منتشر می کند. این نشریه اولین فصلنامه­ دانشگاهی درباره  سیاست دفاعی است که به طرح مباحث مختلف در حیطه دفاعی امنیتی می­پردازد. فصلنامه سیاست دفاعی  بر اساس نامه شماره 44286/3 مورخ 30/2/1391 از کمیسیون نشریات علمی کشور، درجه علمی ـ پژوهشی دریافت کرده است. شماره استاندارد  بین المللی (شاپا):  5087 ـ 1025

مخاطبان نشریه: مخاطبان این نشریه را محققان، اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها، متخصصان رشته های علوم سیاسی و روابط بین الملل و حوزه های مرتبط تشکیل می دهد.

این نشریه در پایگاه­های زیر نمایه می شود:

  • پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ( ISC )
  • پایگاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی
  • بانک اطلاعات نشریات کشور
  • پایگاه مجلات تخصصی نور
  • و ...

دسترسی آزاد

همه‌ی مقالات منتشر شده در نشریه سیاست دفاعی به صورت دسترسی آزاد هستند و برای همه مقالات نشریه، همه محتوا به صورت رایگان و بدون هزینه برای کاربران یا مؤسسات آنها در دسترس است.

سیاست مجوز نشریه

نشریه سیاست دفاعی تحت شرایط و معیارهای مجوز Creative Commons Attribution License 4.0 International (CC BY  4.0) منتشر می‌شود و دارندگان مجوز فقط در صورت استناد به مقاله منتشر شده اصلی می‌توانند آثار را کپی، توزیع، نمایش و ایجاد کنند.

حق کپی رایت

نویسندگان صاحب حق چاپ در این نشریه هستند و حق چاپ و نشر نامحدود را حفظ می کنند. نویسنده بر اثر تسلط کامل دارد.

هزینه‌های بررسی و پردازش مقاله (APC) و آبونمان

نشریه سیاست دفاعی یک نشریه با دسترسی آزاد و باز است، بنابراین هیچ هزینه‌ای از نویسنده یا نویسندگان اخذ نمی‌گردد.

نشریه سیاست دفاعی یک نشریه الکترونیکی است و هیچ هزینه اشتراکی برای مخاطبان ندارد.

آگهی‌

نشریه سیاست دفاعی هیچگونه تبلیغاتی را در سایت و مقالات مجله نمی پذیرد.

ناشر مجله

نشریه سیاست دفاعی تحت مالکیت و انتشارات دانشگاه جامع امام حسین(ع) است.

منابع پشتیبانی

پشتیبان نشریه دانشکده و پژوهشکده علوم اجتماعی و فرهنگی دانشگاه جامع امام حسین(ع) است.

سیاست آرشیو مقالات

آرشیو مقالات نشریه علاوه بر سایت خود نشریه در کتابخانه ملی ایران ذخیره می گردد.

سیاست مخزن

نویسندگان مجاز هستند نسخه پذیرفته شده و منتشر شده مقاله خود را به صورت آنلاین در صفحات شخصی اعم از ریسرچ گیت، لینکدین، آکادمیا، سایت شخصی یا سازمانی و... قرار دهند. زیرا می تواند منجر به تبادلات سازنده و همچنین استناد زودتر و بیشتر از مقالات منتشر شده شود.

سیاست تخفیفی

از آنجا که هیچ هزینه‌ای جهت ارسال، بررسی و چاپ مقالات دریافت نمی‌شود، این مجله سیاست تخفیفی در هزینه چاپ مقاله ندارد.